KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Policjant z biało - czerwoną flagą nad Gnieznem

  Dla upamiętnienia obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę czterech spadochroniarzy wyskoczyło z samolotu przelatującego nad Pierwszą Stolicą Polski z flagami. Pomysłodawcą oddania pierwszych w historii miasta Gniezna takich skoków spadochronowych był asp. sztab. Adam Owczarzak, dowódca Grupy Realizacyjnej z Komendy Powiatowej Policji.

 2. Wypadek drogowy w Mącznikach

  W niedzielę, 2 grudnia 2018 roku kilka minut przed godziną 5:00 w miejscowości Mączniki w gminie Gniezno auto, którym podróżowało pięć osób uderzyło w przydrożne drzewo. Cztery osoby odniosły obrażenia ciała. Jak wykazało przeprowadzone badanie kierująca pojazdem kobieta była nietrzeźwa. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

 3. PRACOWNICY KORPUSU SŁUŻBY CYWILNEJ OBCHODZILI SWOJE ŚWIĘTO

  Z okazji Święta Służby Cywilnej przypadającego na 11 listopada dziś w gnieźnieńskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka pracowników cywilnych. Z tej okazji w imieniu szefa gnieźnieńskiej komendy życzenia złożył pracownikom I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Sławomir Sikorski, dziękując im jednocześnie za sumienność i zaangażowanie.

 4. Policjant zawsze na służbie

  Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie – asp. sztab. Wojciech Rakowski będąc po służbie wspólnie z pracownikiem GOSiR zatrzymali dwóch nietrzeźwych, agresywnych mężczyzn. Do zdarzenia doszło na terenie ośrodka sportu i rekreacji. 28 i 31-latek już usłyszeli zarzuty. Za przestępstwa których się dopuścili 31-latkowi może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności a 28-latkowi nawet do 5.

 5. Tragiczny wypadek w Niechanowie

  W czwartek, 6 grudnia 2018 roku około godziny 13:30 na ulicy 22 lipca w Niechanowie doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczym. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca samochodu osobowego, a dwie osoby podróżujące busem trafiły do szpitala. Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności tego tragicznego wypadku.

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Zwłoki znalezione w Trzemesznie należą do Andrzeja S.

  Są wyniki badań DNA. Ekspertyza potwierdziła zakładaną przez śledczych hipotezę. Znalezione w październiku zwłoki należą do zaginionego w 2009 roku mieszkańca Trzemeszna, Andrzeja S.

 8. Potrącenie pieszych

  W niedzielę, 25 listopada br. około godziny 16:00 na ul. Żwirki i Wigury w Gnieźnie kierujący samochodem osobowym potrącił dwóch pieszych przechodzących przez jezdnię. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

 9. Debatowali o nieuczciwych praktykach konsumenckich

  Policjanci z gnieźnieńskiej komendy, w trosce o bezpieczeństwo seniorów, zorganizowali debatę społeczną poświęconej ich bezpieczeństwu. W ramach spotkania funkcjonariusze oraz zaproszony gość zaprezentowali aktualne zagrożenia wynikające z działalności oszustów, "fałszywych wnuczków", a przede wszystkim zwracali uwagę na nieuczciwe praktyki konsumenckie.

 10. Handel ludźmi - spotkanie z młodzieżą

  Funkcjonariusz gnieźnieńskiej komendy, w ramach działań profilaktycznych spotkał się z uczniami SOSW nr 2 w Gnieźnie. Podczas spotkania omówił główne aspekty związane z ,,handlem żywym towarem’’ między innymi metody pozyskiwania osób, formy handlu, skalę tego zjawiska oraz metody niwelowania i unikania zagrożeń.