Strona Główna
Aktualności
Kierownictwo KPP w Gnieźnie
Oficer Prasowy
Telefony KPP
Dzielnicowi
Prewencja
Wydział Ruchu Drogowego
Pomocne adresy i telefony
Jednostki Podległe
NSZZ Policjantów
Stowarzyszenie emerytów
Z życia Komendy
Prawa poszkodowanego
Skargi i wnioski
Realizacje wniosków z debaty
Przedmioty znalezione
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Mapa dojazdu do Komendy
mapka_maa_gnieno
mapka2_2.png
bip_logo
fundacja_pomocy_
Aktualności
Policjanci rozliczyli złodzieja portfela | Drukuj |
25.08.2015.

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela z dokumentami i pieniędzmi. Do przestępstwa doszło w na korytarzu jednego z gnieźnieńskich żłobków. 39 sprawca bez stałego miejsca zamieszkania naraził pokrzywdzoną na straty w kwocie 100 złotych. W świetle prawa za kradzież może grozić mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Zapraszamy na półmaraton pod hasłem STOP DOPALACZOM! | Drukuj |
25.08.2015.
Przykładowy obrazJuż wkrótce w Jarocinie odbędzie się wielka impreza sportowa dla miłośników biegania organizowana przez stowarzyszenie Rock Run Jarocin. Półmaraton i bieg na 10 km odbędą się pod hasłem "STOP DOPALACZOM". Organizatorzy wraz z  Komendantem Powiatowym Policji w Jarocinie zapraszają policjantów z całej Polski oraz funkcjonariuszy innych formacji do udziału w biegu w kategorii "służb mundurowych" i włączenie się do akcji profilaktycznej.
…więcej
 
Podsumowanie działań "Prędkość" | Drukuj |
24.08.2015.

Przykładowy obrazW piątek, 21 sierpnia na drogach powiatu gnieźnieńskiego trwały działania „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie i karanie amatorów szybkiej jazdy. Kierowcy z tzw. „ciężką nogą” nie uniknęli mandatów i punktów karnych.

…więcej
 
Dzielnicowi zatrzymali awanturnika | Drukuj |
24.08.2015.

Przykładowy obrazMieszkanie kojarzone z oazą spokoju i bezpieczeństwa, bywa też  miejscem policyjnych interwencji. Do takiego zdarzenia doszło w miniony piątek, gdzie policjanci Zespołu Dzielnicowych interweniowali wobec nietrzeźwego gnieźnianina, który uszkodził drzwi wejściowe szwagierce, bo „nie został wpuszczony do mieszkania”. 31 latek niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Zderzenie motoroweru z samochodem cieżarowym w Myślęcinie | Drukuj |
24.08.2015.

Przykładowy obrazW sobotę, 22 sierpnia 2015 roku o godzinie 17.00 w Myślęcinie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 197 z drogą powiatową nr 2211 doszło do zderzenia motoroweru z Mitsubishi Outlander. Młody motorowerzysta z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

…więcej
 
Uszkodził wiatę przystankową | Drukuj |
21.08.2015.

Przykładowy obrazZaalarmowani przez operatora monitoringu miejskiego gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego o tym, że mężczyzna wybił szybę w wiacie przystankowej, udali się na miejsce. Tam funkcjonariusze spostrzegli  grupę osób. Mając informację o rysopisie podejrzewanego od razu wiedzieli kto jest sprawcą uszkodzenia wiaty. 21 latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

…więcej
 
Jak się bronić przed skimmingiem | Drukuj |
21.08.2015.

Przykładowy obrazPodczas wpisywania nr PIN karty zawsze należy zasłaniać dłonią klawiaturę w taki sposób, aby uniemożliwić podgląd nie tylko z góry, ale i boku bankomatu, SKIMMING – to nielegalne pozyskiwanie danych paska magnetycznego karty bankowej oraz nr PIN, w celu stworzenia kopii takiej karty i użycia jej w środowisku elektronicznym, aby dokonać wypłaty środków z przypisanego do niej rachunku bankowego, najczęściej gotówki w bankomatach (ATM - Automated Teller Machine), ale również dokonania zakupów w placówkach handlowych za pośrednictwem terminali POS (Point Of Sale).

…więcej
 
Cztery interwencje wobec nieletnich spożywających alkohol | Drukuj |
20.08.2015.

Przykładowy obrazJak dowodzi praktyka lat poprzednich, wakacje to nie tylko czas relaksu i swobody dla dzieci i młodzieży ale to także okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw. Od początku sierpnia br. gnieźnieńscy policjanci cztery razy interweniowali wobec małoletnich, w tym dziewcząt w wieku od 13 do 15 lat, znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego. To niestety smutna rzeczywistość wakacji, dlatego w takich i podobnych przypadkach potrzebna jest zdecydowana reakcja  opiekunów.

 

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»