Strona Główna
Aktualności
Kierownictwo KPP w Gnieźnie
Oficer Prasowy
Telefony KPP
Dzielnicowi
Prewencja
Wydział Ruchu Drogowego
Pomocne adresy i telefony
Jednostki Podległe
NSZZ Policjantów
Stowarzyszenie emerytów
Z życia Komendy
Prawa poszkodowanego
Skargi i wnioski
Realizacje wniosków z debaty
Przedmioty znalezione
Mapy zagrożeń
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Mapa dojazdu do Komendy
mapka_maa_gnieno
mapka2_2.png
bip_logo
fundacja_pomocy_
Aktualności
Rozpoczął się Tydzień Mediacji | Drukuj |
18.10.2016.
Przykładowy obrazObchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października - Międzynarodowy Dzień Mediacji - w tym roku przypada na dzień 20 października 2016 roku. W ramach Tygodnia Mediacji będą rozwieszane plakaty, a także rozdawane ulotki dotyczące postępowania mediacyjnego.
…więcej
 
Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu | Drukuj |
17.10.2016.

Przykładowy obrazKiedy na dworze panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy prawdziwe mrozy dopiero przed nami.


…więcej
 
Niezwykła wizyta | Drukuj |
14.10.2016.

Przykładowy obrazMaciej i Ewa Smoguleccy z Poznania od pół roku, od momentu zauważenia na ścianach tajemniczych malowideł śledzili historię renowacji fresków odkrytych w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas remontu. W końcu postanowili przyjechać do Gniezna i zobaczyć je na własne oczy. Autorem polichromii o których wcześniej nie wiedzieli był ojciec Pana Macieja artysta malarz Stanisław Smogulecki żyjący w latach 1886 - 1939.

…więcej
 
Dwudniowe wspólne działania kontrolne służb | Drukuj |
14.10.2016.
Przykładowy obraz

Gnieźnieńska drogówka oraz policjanci z komend we Wrześni, Wągrowcu oraz KWP w Poznaniu, inspektorzy ITD, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, Urzędu Kontroli Skarbowej i służby celnej wraz z 2 psami tropiącymi prowadzili przez dwa dni w Gnieźnie i powiecie gnieźnieńskim działania pomiarowo – kontrolne ukierunkowane na kontrole pojazdów ciężarowych. Działania dały wymierne efekty w postaci zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i mandatów.

…więcej
 
Ostrzegał przed zażywaniem dopalaczy | Drukuj |
14.10.2016.

Przykładowy obrazGnieźnieński policjant spotkał się z uczniami uczęszczającymi do Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych. Podczas wizyty, która odbyła się dzięki Pani Zofii Komosińskiej - kierownika świetlic funkcjonariusz rozmawiał z młodzieżą o problematyce narkotyków i dopalaczy oraz konsekwencjach, jakie może nieść ze sobą ich zażywanie. Podczas wizyty funkcjonariusz zaprezentował film „Dopalacze niszczą życie” - poruszający temat uzależnienia od tych groźnych substancji.

…więcej
 
"Mali Piastowie" z wizytą w komendzie | Drukuj |
13.10.2016.

Przykładowy obrazGnieźnieńskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 14 w Gnieźnie „Mali Piastowie”. Spotkanie z dziećmi ożywiło policyjne korytarze, bo zwiedzanie komendy było nie lada przeżyciem. Dzieci miały okazję poznać „od wewnątrz” specyfikę służby w Policji, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy.

…więcej
 
Kierująca astrą z sądowym zakazem uciekała przed policją. Została zatrzymana po pościgu | Drukuj |
13.10.2016.

Przykładowy obrazWczoraj w rejonie Lulkowa w gminie Gniezno trwał policyjny pościg za uciekającym oplem astrą. Zakończył się po kilkunastu minutach kolizją z radiowozem. Okazało się, że 42-letnią kobietę kierującą samochodem obowiązywały dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na tym nie koniec już wcześniej policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny. Auto nie posiadało też OC.

…więcej
 
Pamiętajmy o odblaskach! | Drukuj |
13.10.2016.

Przykładowy obrazPrzypominamy: Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do nowych przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»