Strona Główna
Aktualności
Kierownictwo KPP w Gnieźnie
Oficer Prasowy
Telefony KPP
Dzielnicowi
Prewencja
Wydział Ruchu Drogowego
Pomocne adresy i telefony
Jednostki Podległe
NSZZ Policjantów
Stowarzyszenie emerytów
Z życia Komendy
Prawa poszkodowanego
Skargi i wnioski
Realizacje wniosków z debaty
Przedmioty znalezione
Mapy zagrożeń
 INFORMACJE W JĘZYKU MIGOWYM
Mapa dojazdu do Komendy
mapka_maa_gnieno
mapka2_2.png
bip_logo
fundacja_pomocy_
Aktualności
22-latek bez uprawnień kierował samochodem w stanie nietrzeźwości | Drukuj |
18.01.2017.

Przykładowy obrazPolicjanci z Kłecka udaremnili dalszą podróż autem nietrzeźwemu mieszkańcowi gminy Kiszkowo. Siedzący za kierownicą BMW 22–latek miał w organizmie promil alkoholu. W czasie policyjnej kontroli okazało się, że kierujący wcale nie ma prawa jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

…więcej
 
Uwaga na pieszych | Drukuj |
18.01.2017.

Przykładowy obrazW poniedziałek, 16 stycznia br. o godzinie 7:20 na skrzyżowaniu ul. Lecha z Kościuszki w Gnieźnie doszło do potrącenia pieszej. Dlatego pieszych prosimy o ostrożność oraz noszenie elementów odblaskowych w porze wieczorowo - nocnej – także w obszarze zabudowanym! Pamiętajmy, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu i nagłe wtargnięcie na jezdnię może zakończyć się tragicznie.

…więcej
 
Ruszyła kampania pn. "Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku" | Drukuj |
17.01.2017.

Przykładowy obrazZima rozpoczęła się na dobre. Jak co roku na stokach narciarskich pojawia się wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Również jak co roku nad bezpieczeństwem narciarzy i snowboardzistów czuwają policjanci, dbając o przestrzeganie prawa i edukując w zakresie zasad zachowania bezpieczeństwa na stokach.

…więcej
 
Zarzuty za pobicie | Drukuj |
16.01.2017.

Przykładowy obrazPolicjanci prewencji z Gniezna w ciągu 2,5 godziny od zgłoszenia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili 52-letniego pracownika jednej z firm ochroniarskich odpowiedzialnego za bezpieczeństwo na terenie dworca PKP. Sprawcy mają 25 i 41 lat, są mieszkańcami Nakła nad Notecią. Śledczy już przedstawili im zarzut pobicia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

…więcej
 
Auto stoczyło się i przygniotło 40-letniego mężczyznę | Drukuj |
16.01.2017.

Przykładowy obrazZ obrażeniami ciała trafił do szpitala mężczyzna, którego w piątek 13 stycznia br. przed godziną 19:00 przygniotło auto. Jak się okazało, kierująca nie zabezpieczyła prawidłowo samochodu pozostawionego przed garażem. Dzięki szybkiej reakcji mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

…więcej
 
Potrącenie pieszego | Drukuj |
16.01.2017.

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego ostrzegają przed zdarzeniami z pieszymi użytkownikami dróg. W sobotę, 14 stycznia br. po godzinie 18:00 na ul. Mieszka I w Gnieźnie doszło do kolejnego potrącenia pieszego. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych, tak aby w razie wejścia pieszego na drogę, kierowca miał możliwość skutecznego i bezpiecznego hamowania.

…więcej
 
Sierżant Pyrek uczył w Mielżynie bezpiecznych zachowań | Drukuj |
13.01.2017.

Przykładowy obrazPolicjanci wraz z maskotką Wielkopolskiej Policji - Sierżantem Pyrkiem odwiedzili dzieci z w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Mielżynie. Podczas działań profilaktycznych, mundurowi skupili się na bezpieczeństwie na drodze i zagrożeniach występujących w internecie.

…więcej
 
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego - podsumowanie | Drukuj |
13.01.2017.

Przykładowy obrazGnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego przeprowadzili na terenie powiatu kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek technicznej ochrony. Niestety, nie wszyscy stosują się do obowiązujących zasad.

…więcej
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»