KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. Życzenia wielkanocne

 2. Miał 0,46 promila i uciekał przed Policją. Staranował cztery radiowozy

  35-letni kierowca najpierw uciekał swoim mercedesem przed Policją, a później staranował cztery radiowozy. Okazało się, że mężczyzna miał 0,46 promila alkoholu w organizmie. Teraz zatrzymany odpowie za stworzenie zagrożenia katastrofy w ruchu drogowym i czynnej napaści na funkcjonariuszy.

 3. I żołnierz w polu zabłądzi

  Jeden z pojazdów z kolumny z żołnierzami amerykańskimi utknął w okolicach Szczytnik Czerniejewskich między polem a rowem. Pomógł jeden z okolicznych mieszkańców, który ciągnikiem wyciągnął ciężarówkę. Policjanci drogówki pilnowali, by podczas akcji nie ucierpieli inni użytkownicy drogi.

 4. XV Policyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej

  Dnia 8 kwietnia 2017 r. w budynku Hali Widowiskowo-Sportowej w Kiszkowie, odbył się XV Policyjny Turniej Halowej Piłki Nożnej. Wzięło w nim udział 5 drużyn. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, najlepsza okazała się drużyna Kryminalnych.

 5. Na budowie znaleziono kości ludzkie

  Podczas prac budowlanych na terenie budowy przy ul. Witkowskiej (po byłym zakładzie stolarki okiennej Polokna) znaleziono kości ludzkie, które zabezpieczono do dalszych badań.

 6. Aresztowany sprawca napadu na taksówkarza

  O tym jak niebezpieczna jest praca kierowcy taksówki przekonał się kierujący nią mężczyzna, który został zaatakowany przez 33-letniego pasażera. Rozbójnik jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez gnieźnieńskich policjantów kryminalnych. Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 7. Strzelał z drzwi balkonowych z wiatrówki. Trafił w przechodnia

  Mieszkaniec Gniezna został zatrzymany przez policjantów, po tym jak strzelał z wiatrówki z drzwi balkonowych swojego mieszkania. Trafił w głowę w mężczyznę oczekującego na przystanku autobusowym na przyjazd autobusu. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 8. Związkowe stypendia dla najlepszych

  W czwartek w sali konferencyjnej gnieźnieńskiej komendy przedstawiciele Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów Gnieźnie wręczyli stypendia czwórce dzieci związkowców. Zostały one przyznane za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016.

 9. Auto wjechało do stawu

  W poniedziałek, 17 kwietnia 2017 roku przed godziną 13:00 w miejscowości Kłecko – Kolonia auto wjechało do przydrożnego stawu. Podczas badania okazało się, że kierujący miał w organizmie 0,46 promila alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kłecku.

 10. Amfetamina pod siedzeniem samochodu

  Gnieźnieńscy policjanci kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu radziejowskiego, który odpowie za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w chwili, gdy przewoził narkotyki samochodem. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. Zatrzymany decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie został tymczasowo aresztowany.