KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Poważny wypadek z udziałem motocyklisty

  W niedzielę, 22 kwietnia 2018 roku kilka minut po 15:00 na drodze krajowej nr 15, w miejscowości Kosowo w gminie Czerniejewo motocyklista jadąc na jednym kole uderzył w drzewo. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został przewieziony karetką pogotowia do szpitala w Gnieźnie. Policja ustala okoliczności zdarzenia.

 2. Tragiczny wypadek w Jankowie Dolnym

  W czwartek, 19 kwietnia 2018 roku o godzinie 14:00 w miejscowości Jankowo Dolne doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

 3. XVI Bieg Europejski z udziałem gnieźnieńskich funkcjonariuszy

  W słoneczne sobotnie popołudnie w Gnieźnie odbył się XVI Bieg Europejski, w którym wystartowało ponad 1500 zawodników, wśród których znalazło się 20 funkcjonariuszy i pracownik komendy policji. W tym samym czasie nad bezpieczeństwem uczestników biegu i kibiców czuwali ich koledzy.

 4. Poszukiwany listem gończym w rękach policjantów

  Policjanci z Gniezna zajmujący się poszukiwaniami osób zatrzymali 46-latka poszukiwanego listem gończym za przestępstwa oszustwa. Mężczyzna ukrył się w lokalu w którym przebywał pod stertą odzieży. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Na najbliższe 16 miesięcy trafił do więzienia.

 5. Policjanci z Gniezna w czasie wolnym zatrzymali pijanego kierowcę

  Gnieźnieńscy policjanci operacyjni, w czasie wolnym od służby wspólnie z funkcjonariuszami z Międzyrzecza, po pościgu, na terenie tego powiatu, zatrzymali pijanego kierowcę. Pijany mężczyzna kierując tico całą szerokością drogi zmuszał jadących rowerzystów, w tym dzieci i pieszych do ucieczki na pobocze oraz rowów melioracyjnych. Po jego zatrzymaniu okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz 34-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. Promowali "zawód" policjanta na Targach Pracy

  Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wzięli udział w Powiatowych Targach Pracy. Osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji otrzymały wszelkie informacje na temat koniecznych do spełnienia warunków oraz na temat postępowania kwalifikacyjnego do pracy w Policji.

 7. "Niebieskie Plastusie" z wizytą w komendzie

  Gnieźnieńską komendę policji odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 12. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą policjantów. Dodatkową atrakcją dla uczniów było spotkanie z przewodnikiem psa policyjnego i jego pupilem Dexem.

 8. Bezpiecznie na rowerze. Policja radzi i przypomina przepisy

  Sezon rowerowy nabiera rozpędu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach rowerowych. Warto przypomnieć sobie kilka podstawowych zasad.

 9. Nietrzeźwy spowodował kolizję

  W poniedziałek, 9 kwietnia br. o godzinie 17:00 w Gnieźnie doszło do kolizji drogowej ciągnika siodłowego. Okazało się, że kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości.

 10. Zatrzymane poszukiwane małżeństwo

  Policyjni "łowcy głów" z Gniezna wspólnie z funkcjonariuszami z grupy realizacyjnej zatrzymali 39-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym, wystawionym przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie oraz jego 37-letnią żonę poszukiwaną w celu doprowadzenia do aresztu śledczego. Z posiadanej wiedzy wynikało, że 39-latek może być niebezpieczny i posiadać broń. Para prawdopodobnie, chcąc uniknąć zasądzonej kary, nie stawiła się do aresztu i od kilku miesięcy unikali kontaktu z mundurowymi.