KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Włączyliśmy się w bicie rekordu w RKO

  16 października policjanci z Gniezna włączyli się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem imprezy było III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

 2. Rozpoznajesz te osoby? Zadzwoń! Film

  Gnieźnieńscy policjanci poszukują sprawców kradzieży. Do zdarzenia doszło 25 lipca br. na terenie sklepu jubilerskiego przy ul. Dąbrówki w Gnieźnie. Kamery monitoringu zarejestrowały kobietę i mężczyznę, którzy mają związek z tym zdarzeniem. Wszystkich, którzy rozpoznają osoby ze zdjęć, prosimy o kontakt z Policją.

 3. Dzielnicowy Tadeusz Koperski odszedł ze służby

  W miniony Piątek Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie mł. insp. Przemysław Kozanecki złożył podziękowania za służbę asp. Tadeuszowi Koperskiemu. Kolega Tadeusz odszedł ze służby w celu realizacji kolejnych planów życiowych.

 4. Ogłoszenie o pracę

  Nabór na stanowisko specjalisty Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

 5. Tragiczny wypadek w Królewcu

  W dniu 19 września 2018 roku o godzinie 6.25 w miejscowości Królewiec w gminie Witkowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

 6. Policjanci na 41. Biegu Lechitów

  W dniu 16.09.2018 na terenie powiatu gnieźnieńskiego odbył się 41. Bieg Lechitów. Prognoza dopisała i o godzinie 11.00 z Dziekanowic wystartowała rekordowa ilość zawodników, wśród których 12 reprezentowało Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie.

 7. Szkolenie w "Polin"

  Gnieźnieńscy funkcjonariusze i pracownicy komendy wzięli udział w szkoleniu dotyczącym stereotypów, uprzedzeń i dyskryminacji. Odbyło się ono w wyjątkowej scenerii Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin" w Warszawie. Udział w tym przedsięwzieciu edukacyjnym stał się doskonałą okazją do zweryfikowania posiadanej wiedzy ale i własnych poglądów, otwarcia na wielokulturowość i przeciwdziałania występowaniu przestępstw motywowanych nienawiścią.

 8. Naraził biegaczy na niebezpieczeństwo. W samochodzie amfetamina

  Mieszkaniec gminy Gniezno, który podczas Biegu Lechitów nie zastosował się do sygnałów dawanych przez policjantkę, a następnie ją potrącił odpowie za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie samochodem w stanie po użyciu środków odurzających. 29-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 9. Nietrzeźwy uszkodził dwa auta i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza

  Nietrzeźwy kierowca uszkodził dwa zaparkowane auta, a następnie podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło na ul. Słowackiego w Gnieźnie. Pirat drogowy oraz dwie podróżujący z nim mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym oraz spowodowania kolizji drogowej.

 10. Areszty za zabójstwo i poplecznictwo

  Nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi Konina, który śmiertelnie ugodził nożem 28-letniego mieszkańca gminy Września. Decyzją sądu mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Trzymiesięczny areszt sąd zastosował również wobec 37-letniego kolegi sprawcy, który wcześniej usłyszał prokuratorski zarzut poplecznictwa, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.