KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona prawna funkcjonariuszy

Najczęściej czytane

 1. Tragiczny finał poszukiwań 44-latki

  Zakończono poszukiwania 44-letniej mieszkanki Osińca. Ciało kobiet znaleziono w zagajniku w pobliżu miejscowości Powidz - Osiedle. Okoliczności jej śmierci wyjaśni prokuratura. Policja dziękuje wszystkim biorącym udział w poszukiwaniach.

 2. Korzystanie z dronów

  Właścicielowi drona, który w czwartek, 14 czerwca br. około godziny 19:00 latał nim w pobliżu Katedry na ul. Łaskiego w Gnieźnie, grozi odpowiedzialność karna. Mężczyzna nie posiadał na lot wymaganej prawem zgody Wieży Lotniczej w Powidzu. Mieszkańcowi Obornik Wielkopolskich grozi kara grzywny i ograniczenie lub pozbawienie wolności do 12 miesięcy.

 3. St. asp. Rafał Staszak po raz kolejny został "Dzielnicowym Roku"

  Po raz kolejny "Dzielnicowym Roku" został st. asp. Rafał Staszak z Komisariatu Policji w Kłecku. Ideą konkursu jest wzmacnianie wśród dzielnicowych umiejętności kontaktu z obywatelami, komunikatywności, wykazywania się cierpliwością i odpornością na stres. Finaliści otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez Urząd Miasta w Gnieźnie.

 4. Wybrali mundur i złożyli ślubowanie

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Rekruci, zanim trafią do służby, odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, dzięki któremu zdobędą potrzebną wiedzę i umiejętności. Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 42 mundurowych, w tym 1 Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie.

 5. Patrol z military police

  W ostatnim czasie, w związku ze zwiększoną ilością wojsk amerykańskich na terenie powiatu gnieźnieńskiego z inicjatywy wydziału ruchu drogowego pojawiły się nowe trzyosobowe patrole. W ich skład wchodzi policjant drogówki, żandarm wojskowy i żołnierz amerykański - military police.

 6. Gnieźnieńscy policjanci na festynie parafialnym

  Gnieźnieńscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników parafialnego festynu. W czasie uroczystości mundurowi też zaprezentowali pokaz tresury psa służbowego, motory policyjne, demonstrowali policyjny sprzęt oraz wygłosili prelekcję o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

 7. Wizyta w obozie harcerskim

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie rozpoczęli kontrole miejsc letniego wypoczynku dzieci. Dzisiaj odwiedzili harcerzy przebywających na obozie w Imiołkach. Nie zabrakło rozmów i policyjnych porad na temat aktywnych, a przede wszystkim bezpiecznych form spędzania czasu w trakcie wypoczynku letniego.

 8. Areszt za szereg przestępstw

  Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 33-latka bez stałego miejsca zamieszkania tymczasowy trzymiesięczny areszt. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież, kradzież z włamaniem, posługiwanie się skradzioną kartą kredytową, niszczenie dokumentów i jazdę w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 9. Gnieźnieńska Policja na zakończeniu roku szkolnego klas o profilu policyjnym w III LO i w ZSP Nr 2

  W piątek w III w Liceum Ogólnokształcąym im. Jana III Sobieskiego w Gnieźnie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Policję reprezentowali profilaktyk społeczny st. asp. Krzysztof Socha oraz specjalista Zespołu Kadr Magdalena Pieterek. W czasie uroczystości wręczyli Filipowi Jankowskiemu, uczniowi kl. II c o profilu policyjnym wyróżnienie i podziękowali mu za działalność prospołeczną. W tym samym czasie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Papieża Jana Pawła II asp. Marek Foltynowicz reprezentujący Komendanta Powiatowego wręczył statuetkę Mikołajowi Szubie z kl. II Tkl.

 10. Konopie rosły w donicach

  Gnieźnieńscy dzielnicowi zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która mieściła się na terenie jednego z mieszkań na osiedlu Tysiąclecia. Podczas przeszukania zabezpieczyli 16 krzaków roślin. Do sprawy zatrzymano 20-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut uprawy zakazanych w Polsce roślin.