KPP Gniezno

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Asy bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Ćwiczenia EGIDA-17

  17 września br. w osiemdziesięciu dwóch jednostkach Policji na terenie całego kraju odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem EGIDA-17. To praktyczna weryfikacja tego, jak działa system powoływania rezerw, bowiem Policja obok wojska jest drugą co do wielkości formacją dysponującą takimi siłami. Całość koordynował Główny Sztab Komendy Głównej Policji.

 2. Andrzej Gromadziński czwarty w Biegu Lechitów

  Andrzej Gromadziński – policjant Zespołu Dyżurnych z gnieźnieńskiej komendy zajął czwarte miejsce w 40. Biegu Lechitów. W półmaratonie wystartowało prawie 3 300 osób. Wśród nich znalazło się 10 przedstawicieli z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. W tym czasie o bezpieczeństwo biegających dbało kilkudziesięciu policjantów, strażaków OSP, strażników miejskich, uczniów klasy o profilu policyjnym i przedstawicieli innych instytucji.

 3. Reanimowali mężczyznę, który miał zawał

  Policjanci pełniący służbę na terenie Trzemeszna zaalarmowani przez dyżurną z Gniezna natychmiast udali się na Plac Kosmowskiego, gdzie leżał nieprzytomny mężczyzna nie dający oznak życia. Przypadkowy świadek, załoga ambulansu i stróże prawa przeprowadzili akcję reanimacyjną, dzięki której serce 40-letniego mieszkańca podjęło pracę.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Zarzuty za podpalenie stogów

  Policjanci z Kłecka zatrzymali pięciu podpalaczy. Mężczyźni podkładali ogień pod stogi na terenie gminy Kiszkowo (powiat gnieźnieński). Wszyscy są strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostka do której należeli nie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Łącznie spłonęły trzy stogi, z czego jeden był podpalany dwukrotnie. Ich właściciele wycenili łączne straty na prawie 14 tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 6. Damian z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie

  Gnieźnieńską komendę odwiedził wyjątkowy gość Damian Julkowski. Młody mężczyzna jako dziecko marzył, że zostanie policyjnym antyterrorystą. Jednak jego plany pokrzyżowała nagła choroba, ale nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. Obecnie studiuje, ale ma też marzenia. Jednym z nich jest winda, która pomogłaby mu wychodzić na spacery.

 7. Policjanci zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe i spirytus

  Policjanci z Poznania i Gniezna zatrzymali 60-letniego mieszkańca Pierwszej Stolicy Polski, na którego posesji znaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe i spirytusowe. Straty na jakie naraził Skarb Państwa to prawie 65 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny.

 8. Kolizja z udziałem 5 pojazdów

  Pięć uszkodzonych aut. To skutki zdarzenia drogowego do jakiego doszło wczoraj (18.09.17) po godzinie 17:00 w Wymysłowie gmina Trzemeszno. Kierujący samochodem marki ford, 27-latek uderzył w tył samochodu marki audi, co spowodowało tzw. „efekt domina”.

 9. Złodziej uciekając uderzył w zamknięte szklane drzwi

  Do nietypowej kradzieży doszło na terenie jednego z gnieźnieńskich marketów. Złodziej uciekając ze sklepu ze skradzionym alkoholem uderzył w zamknięte drzwi z taką siłą, że pękła szyba.

 10. Nieodpowiedzialna matka z promilami

  Policjanci prewencji interweniowali w mieszkaniu, w którym nietrzeźwa matka „opiekowała” się 3 małych dzieci. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta miała 2 promile alkoholu w organizmie. Po interwencji funkcjonariuszy małoletnie dzieci trafiły do Domu Dziecka. O całej sprawie został powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.