KPP Gniezno

Najczęściej czytane

 1. Wysoka kara za złamanie zasad kwarantanny

  Karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych muszą zapłacić dwaj mieszkańcy Gniezna, którzy złamali zasady kwarantanny. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

 2. Areszty dla sprawców piątkowego zajścia

  W Gnieźnie, w pobliżu jednego z marketów budowlanych padły strzały z broni czarno - prochowej. Powodem zajścia były nieporozumienia związane z wcześniejszym zakupem od hodowcy chorego rasowego psa. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Dzisiaj dwaj podejrzani w wieku 29 i 56 lat zostali przez Sąd Rejonowy, na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

 3. Oferta pracy

  Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie ogłasza nabór na stanowisko starszego technika w Zespole Prezydialnym.

 4. Śmiertelne potrącenie pieszego

  W czwartek, 10 września 2020 roku o godzinie 12:30 w Gnieźnie w rejonie skrzyżowania ulicy Witkowskiej z Wolności doszło do potrącenia 84-letniego pieszego, który poniósł śmierć na miejscu. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności i przyczyny wypadku.

 5. Wypadek w Czeluścinie

 6. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 7. Wypadek w Czeluścinie

  Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności, jak się po kilku godzinach okazało, tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czeluścin w gminie Czerniejewo.

 8. Powiatowe obchody Święta Policji

  Na placu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie 9 sierpnia 2019 r. miała miejsce uroczysta gala z okazji Święta Policji. Było to święto szczególne, gdyż w tym roku świętujemy 100 rocznicę Powstania Policji Państwowej. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie i stanowiska. Zostały również wręczone medale za zasługi na rzecz NSZZ Policjantów oraz Wielkopolskiej Policji, a także wyróżnienia dla pracowników cywilnych. W obchodach święta uczestniczyli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy z całego powiatu gnieźnieńskiego, przedstawiciele instytucji państwowych i środowisk mundurowych.

 9. Warto pomagać

  Chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi przyświeca policjantom. Przykładem tego jest postawa funkcjonariuszy z gnieźnieńskiej komendy, którzy nie pozostali obojętni na los Pani Elizy i jej rodziny.

 10. Próbował przejechać policjanta usłyszał zarzuty

  Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Gnieźnie wobec 37-letniego mieszkańca Gniezna. Podczas próby zatrzymania próbował przejechać policjanta. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Gnieźnie. Grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia więzienia.