Tragiczny wypadek w Wydartowie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Tragiczny wypadek w Wydartowie

Data publikacji 09.08.2017

We wtorek, 8 sierpnia 2017 roku około godziny 23:30 na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wydartowo w gminie Trzemeszno doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna osobówki, po przewiezieniu do szpitala w wyniku doznanych obrażeń ciała zmarł. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny zdarzenia.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa, 26-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno jadąc od strony Trzemeszna w kierunku Mogilna na prostym odcinku drogi zderzył się z jadącym w tym samym kierunku ciągnikiem rolniczym marki Ursus wraz z przyczepą, którym kierował 19-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno. W wyniku zderzenia opel zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu zatrzymując się na polu uprawnym.

Kierujący oplem krótko po przewiezieniu do szpitala w Gnieźnie, w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Kierujący ciągnikiem i jego pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do godziny 2:30 na czas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia ruch na drodze krajowej nr 15 był całkowicie zablokowany, następnie od godziny 2:30 do 4:00 wprowadzono ruch wahadłowy.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone do badań przez biegłego.

Postępowanie w sprawie wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.