Ujęty na gorącym uczynku - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Ujęty na gorącym uczynku

Data publikacji 14.08.2017

Policjanci z Gniezna zatrzymali 23-letniego gnieźnianina, który ukradł metalowe elementy instalacji grzewczej w jednym z budynków przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Administrator budynku wstępnie wycenił straty od 3 do 5 tysięcy złotych. Zatrzymany już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W piątek, 11 sierpnia br. w godzinach rannych policjanci z Gniezna otrzymali informację od firmy ochroniarskiej, iż w jednym z nieużytkowanych obecnie budynków mieszczącym się przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie jej pracownicy po otrzymaniu sygnału alarmowego ujęli młodego mężczyznę, który próbował wynieść złom. Na miejsce udali się funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego. Tam wraz z ochroniarzami znajdował się, jak się okazało 23-letni gnieźnianin. W pobliżu leżały wykręcone elementy instalacji grzewczej (rurki miedziane, kolektor, krany). Na miejscu obecny był także administrator budynku, który stwierdził, że sprawca wybił szybę w oknie, przez którą dostał się do środka. Zarządca oszacował wstępnie straty od 3 do 5 tysięcy złotych.

Sprawca został zatrzymany, a następnie przewieziony do siedziby gnieźnieńskiej komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem.

Sprawa jest w toku.

Mężczyzna był w przeszłości karany za podobne przestępstwa.