Wypadek drogowy w Gnieźnie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy w Gnieźnie

Data publikacji 13.11.2017

W dniu 10 listopada 2017 roku o godzinie 20:30 na Trasie Zjazdu Gnieźnieńskiego w Gnieźnie doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Jednym z nich kierowała nietrzeźwa mieszkanka Gniezna. Kobieta i kierujący drugim autem z poważnymi obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot 206, 40-letnia mieszkanka Gniezna, w stanie upojenia alkoholowego na rondzie Polskiego Czerwonego Krzyża w Gnieźnie, nie zastosowała się do znaku "zakaz wjazdu" i wjechała na drogę jednokierunkową z dwoma pasami ruchu, gdzie czołowo zderzyła się z 47-letnim mieszkańcem Gniezna kierującym samochodem osobowym marki Hyundai I 20, jadącym lewym pasem ruchu od strony Poznania w kierunku Bydgoszczy.

Pasażerów nie było. Kierujący pojazdami z poważnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Gnieźnie.

Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego 40-latka kierująca peugeot miała w organizmie 2,2 promila alkoholu, kierujący hyundai był trzeźwy.

Pojazdy biorące udział w wypadku zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Do godziny 22:00 droga była zablokowana, policja wprowadziła objazdy.

Postępowanie w sprawie spowodowania wypadku drogowego i jazdy pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.