Narkotyki w samochodzie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki w samochodzie

Data publikacji 14.11.2017

Policjanci z Trzemeszna podczas kontroli w zaparkowanym na terenie miasta samochodzie znaleźli marihuanę. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 21-letni mieszkaniec Trzemeszna. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Sytuacja miała miejsce 11 listopada br. w godzinach popołudniowych w pobliżu jednej ze stacji paliw w Trzemesznie. Tam zainteresowanie patrolujących miasto policjantów przyciągnął zaparkowany bmw oraz trzy znajdujące się w nim osoby (dwóch mężczyzn i jedna kobieta). Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować. W trakcie sprawdzania danych wyczuli charakterystyczną woń przypominającą zapach marihuany. Przy 21-latku podczas kontroli osobistej w kieszeni kurtki policjanci znaleźli zawiniątko z suszem. Dodatkowo we wnętrzu auta na wycieraczce znajdowała się folia z zapięciem strunowym w środku również z suszem. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że jest to marihuana. Z uwagi na to, że nikt nie przyznał się do posiadania substancji znalezionej podczas przeszukania samochodu wszystkie osoby trafiły do policyjnego aresztu.

21-latek po nocy spędzonej w policyjnym areszcie przyznał się do tego, że znalezione w aucie narkotyki są jego. Usłyszał więc zarzut posiadania substancji odurzających. Teraz odpowie za to przed sądem. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.