W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W weekend zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 08.01.2018

Mimo poważnych sankcji wciąż nie brakuje kierujących, którzy siadają za kierownicę po alkoholu. W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci zatrzymali dwóch takich kierowców.

 

W piątek wieczorem w Grabach koło Czerniejewa miejscowi policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Poznania kierującego vw golf. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy i niebawem stanie przed sądem.

To samo czeka 62-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego, który w sobotę został zatrzymany w Niewolnie koło Trzemeszna.Tyle tylko, że ten prawa jazdy już nie posiadał. Mężczyzna kierował fiatem, pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami wydanego przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Do tego w jego organizmie było 1,7 promila alkoholu.

Gnieźnieńska policja przypomina o odpowiedzialności karnej za jazdę pod wpływem alkoholu, ale apeluje też do osób, które mogą zareagować i powstrzymać kierowców spożywających alkohol przed siadaniem za kierownicę.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie nadkom. Karol Sekula podkreśla, że warto reagować, uniemożliwić osobie pod wpływem alkoholu jazdę samochodem albo po prostu zawiadomić policję. To ważne dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego.