Spotkanie opłatkowo - noworoczne - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie opłatkowo - noworoczne

Data publikacji 12.01.2018

W spotkaniu opłatkowo - noworocznym na zaproszenie kierownictwa gnieźnieńskiej Policji wzięli udział przedstawiciele samorzadów, instytucji i służb współpracujących na co dzień z miejscowymi stróżami prawa, a także przedstawiciel duchowieństwa oraz związków zawodowych, zarówno policjantów jak i pracowników Policji.

Nowy Rok zawsze skłania do przemyśleń i refleksji nad tym co spotkało nas w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Uroczyste spotkanie noworoczno – opłatkowe, które odbyło się 11 stycznia 2018 roku w hotelu Ibis Styles minęło pod znakiem wzajemnych życzeń i krótkiego podsumowania tego, co wspólnymi siłami udało się osiągnąć w obszarze bezpieczeństwa.

Gospodarz dzisiejszego spotkania mł. insp. Przemysław Kozanecki Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, składając życzenia zaproszonym gościom, a także policjantom i pracownikom cywilnym życzył przede wszystkim zdrowia, wytchnienia i spokoju.

W trakcie spotkania głos zabrała również Pani starosta gnieźnieńska Pani Beata Tarczyńska oraz Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz. Kilka zdań umocnienia pasterskiego do zgromadzonych skierował także kapelan gnieźnieńskich funkcjonariuszy ks. Jacek Orlik, który odczytał również fragment Ewangelii. Tradycyjnie z Betlejemskim Światłem Pokoju przybyli harcerze.

Wszyscy obecni na spotkaniu złożyli sobie moc świąteczno-noworocznych życzeń. Zgodnie z wielowiekową tradycją, życzeniom tym towarzyszyło wspólne łamanie się opłatkiem. Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze.

Uroczystości uświetnił Igor Żyła, uczeń III klasy Zespołu Szkół Muzycznych w Gnieźnie, który grał na akordeonie.