Jabłko czy cytryna? Akcja gnieźnieńskich policjantów - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jabłko czy cytryna? Akcja gnieźnieńskich policjantów

Data publikacji 11.09.2018

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z uczennicami z klasy policyjnej wzięli dziś udział w akcji prewencyjnej pn. "Jabłko czy cytryna?". Celem tych nietypowych działań było przypomnienie wszystkim użytkownikom ruchu drogowego zasad mających największy wpływ na poziom bezpieczeństwa na drogach, w tym szczególnie tych dotyczących prędkości oraz pasów bezpieczeństwa. Niestety nie każdy kierowca został dzisiaj obdarowany jabłkiem.

 

Policjanci wydziału ruchu drogowego z Gniezna w godzinach porannych przeprowadzili dzisiaj działania pod nazwą "Jabłko – cytryna". Pojawili się w Rynku, gdzie natężenie ruchu jest wyjątkowo duże. Towarzyszyły im uczennice II klasy policyjnej z III Liceum Ogólnokształcącego, które wręczały jabłka kierowcom prawidłowo zachowującym się na drodze, natomiast kierowcy naruszający przepisy zamiast mandatu otrzymywali cytryny.
Podczas kontroli policjanci przypominali o konsekwencjach związanych z przekraczaniem dozwolonej
prędkości, z nieużywaniem pasów bezpieczeństwa, ze skutkami przewożenia dziecka poza fotelikiem ochronnym czy jazdą bez wymaganych dokumentów. Współorganizatorem akcji był Urząd Miejski w Gnieźnie.