Rozmawiał z rodzicami o narkotykach i dopalaczach - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiał z rodzicami o narkotykach i dopalaczach

Data publikacji 13.09.2018

Gdzie szukać pomocy, po czym rozpoznać, że dziecko jest pod wpływem narkotyków oraz jak wyglądają dopalacze i przedmioty służące do ich zażywania? To tylko niektóre informacje, jakie podczas spotkania z rodzicami w Szkole Podstawowej nr 1 w Gnieźnie, przekazał profilaktyk społeczny st. asp. Krzysztof Socha z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

 

We wtorek, 11 września 2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Gnieźnie z rodzicami spotykał się profilaktyk społeczny st. asp. Krzysztof Socha.

Na spotkaniu funkcjonariusz przedstawił cele wielkopolskiego programu "Dopalacze niszczą życie" realizowanego przez KPP w Gnieźnie w ramach projektu "Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych". Zaprezentował, też jak postępować z osobami po użyciu narkotyków oraz rozpoznawać nowoczesne narkotyki.

Ponadto st. asp. Krzysztof Socha przekazał informacje na temat zatruć dopalaczami, środkami odurzającymi, które miały miejsce na terenie województwa wielkopolskiego przez osoby nieletnie.

Policjant prowadzący spotkanie powiedział również rodzicom na jakie inne zagrożenia są narażone ich pociechy. Na zakończenie apelował, aby poświęcać dzieciom jak najwięcej czasu i reagować w sytuacji, kiedy może dziać się coś złego, po to, aby uchronić dzieci i młodzież przed skutkami nieodpowiedniego zachowania.