29-latek uprawiał konopie indyjskie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

29-latek uprawiał konopie indyjskie

Data publikacji 17.10.2018

Policjanci z Kłecka i Gniezna zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli 8 krzaków. Przestępczym procederem zajmował się 29-letni mieszkaniec tej gminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

W dniu 15 października br. na trop nielegalnej uprawy konopi indyjskich wpadli policjanci z Kłecka oraz Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Z zebranych informacji wynikało, że prowadził ją 29-letni mieszkaniec tej gminy. Funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny. Nieopodal domu, w zaroślach znaleźli osiem krzewów wysokości nawet do 2 metrów. Policjanci zabezpieczyli krzewy konopi. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone rośliny to konopie indyjskie. Sprawca został zatrzymany. W toku prowadzonego postępowania stróże prawa zatrzymali również 32-letniego mieszkańca gminy Kłecko, który posiadał niewielką ilość marihuany pochodzącą od wcześniej zatrzymanego 29-latka.

Funkcjonariusze przesłuchali mężczyzn. Obydwaj usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli okaże się, że z zabezpieczonych krzaków można wytworzyć znaczną ilość narkotyków, możliwa będzie zmiana kwalifikacji czynu na surowszą.