Spotkanie opłatkowe gnieźnieńskich policjantów - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Spotkanie opłatkowe gnieźnieńskich policjantów

Data publikacji 21.12.2018

W czwartek, 20 grudnia 2018 roku - tradycyjnym zwyczajem - funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zebrali się na spotkaniu opłatkowym. Wyjątkowa atmosfera spotkania pozwoliła oderwać się od codziennych obowiązków i poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie przybyły władze miasta, przedstawiciele władz mundurowych, duchowieństwa oraz inni zaproszeni goście.

 

Koniec roku zawsze skłania do przemyśleń i refleksji nad tym co spotkało nas w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Uroczyste spotkanie opłatkowe, które odbyło się 20 grudnia 2018 roku hotelu Ibis Styles minęło pod znakiem wzajemnych życzeń i krótkiego podsumowania tego, co wspólnymi siłami udało się osiągnąć w obszarze bezpieczeństwa.
Pośród przybyłych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz samorządowych, instytucji i służb współpracujących na co dzień z miejscowymi stróżami prawa, a także przedstawiciel duchowieństwa oraz związków zawodowych, zarówno policjantów jak i pracowników Policji.

Gospodarz dzisiejszego spotkania mł. insp. Przemysław Kozanecki Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, składając życzenia zaproszonym gościom, a także policjantom i pracownikom cywilnym życzył przede wszystkim zdrowia, wytchnienia i spokoju. W trakcie spotkania głos zabrał również Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz i inni zaproszeni goście, którzy złożyli życzenia.

Kapelan gnieźnieńskich funkcjonariuszy ks. Jacek Orlik odczytał fragment Ewangelii, a następnie skierował do zebranych kilka zdań umocnienia pasterskiego. Tradycyjnie z Betlejemskim Światłem Pokoju przybyli harcerze.

Pośród akompaniamentu kolęd uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych w Gnieźnie uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.