Tragiczny wypadek przed Gnieznem - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek przed Gnieznem

Data publikacji 02.06.2019

W sobotę, 1 czerwca 2019 roku o godzinie 6:40 na drodze wojewódzkiej nr 260 w miejscowości Jelonek doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. W wyniku czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z motocyklem zginął motocyklista. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności wypadku.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem ciężarowym marki Fiat Doblo, 19-letni mieszkaniec gminy Kleczew jadąc od strony Żelazkowa w kierunku Gniezna na prostym odcinku drogi zderzył się czołowo z kierującym motocyklem, 29-letnim mieszkańcem Gniezna poruszającym się od strony Gniezna w kierunku Żelazkowa. W wyniku zderzenia fiat zatrzymał się na torowisku Kolei Wąskotorowej, natomiast motocykl wywrócił się na bok.

W wyniku tego wypadku motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Kierowca fiata został przewieziony do szpitala, gdzie po przebadaniu został zwolniony do domu. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego był trzeźwy. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez 4 godziny.

 

  • wrak motocykla
  • rozbite auto na tle lasu
  • rozbite auto na tle lasu
  • widok wypadku z kilkudziesięciu metrów
  • kask na jezdni