Oszust okradł starszą panią podając się za pracownika gazowni - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Oszust okradł starszą panią podając się za pracownika gazowni

Data publikacji 04.10.2019

1 500 złotych straciła 82-letnia mieszkanka osiedla Piastowskiego w Gnieźnie. Seniorka została okradziona przez oszusta, który podawał się za pracownika gazowni. Przy tej okazji policja apeluje, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a odwiedzających nas „fachowców” zawsze można poprosić o dokument potwierdzający, że są pracownikami danej instytucji.

 

O kradzieży, do której doszło w czwartek, 3 października br. policjantów poinformowała sama poszkodowana. Tego dnia 82-letnią mieszkankę osiedla Piastowskiego około godziny 11:00 odwiedził mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik gazowni. Seniorka była przekonana, że ma do czynienia z uczciwym kontrolerem.

Dalsze działania „ fachowca” z gazowni były inne jak oczekiwała tego 82-letna kobieta. Pod pretekstem nadpłaty i wydania reszty z 200-złotowego banknotu odwrócił uwagę kobiety i z półki na biurku ukradł 1 500 złotych, po czym wybiegł z mieszkania.

Wtedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Policjanci po raz kolejny przestrzegają przed wpuszczaniem do domu obcych osób. Zawsze należy się upewnić z kim mamy do czynienia. Mamy też prawo wylegitymować odwiedzającego nas pracownika danej instytucji. Przy okazji policja apeluje również, by nie trzymać dużej ilości pieniędzy w domu. Bezpieczniejszym dla nich miejscem bank, sejf czy też metalowa kasetka.