Uwaga oszuści znów dzwonią! - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Uwaga oszuści znów dzwonią!

Data publikacji 08.10.2019

Oszuści szukają cały czas nowych pomysłów lub modyfikują dotychczas wykorzystywane, aby skutecznie wyłudzać pieniądze. Jedną z form takich oszustw jest przedstawianie się za policjanta. Fałszywy funkcjonariusz informuje o zagrożeniu ze strony hakerów. Dzisiaj oficer dyżurny gnieźnieńskiej policji odebrał już cztery zgłoszenia o próbie oszustwa.

 

Jakiś czas temu na terenie naszego powiatu pojawiła się nowa metoda dokonywania oszustw, dzięki której sprawca usiłuje lub przejmuje dostęp do konta bankowego i środków na nim zgromadzonych. Oszuści dzwonią do osób i przedstawiają się jako funkcjonariusze policji informując o tym, że „ofiara” jest obserwowana przez hakerów. Cztery takie sytuacje miały miejsce dzisiaj na terenie Gniezna. Dzwoniący do pokrzywdzonej mężczyzna twierdził, że jej konto bankowe jest zagrożone przez grupę hakerów i dziś może ona stracić wszystkie oszczędności. "Policjant" zapewnił kobietę, że może się tego ustrzec przekazując konsultantowi w banku dane dotyczące logowania się na konto.

Apelujemy o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji związanych z finansami! Nie przekazujmy pod żadnym pozorem danych do kont bankowych, a także pieniędzy osobom obcym . Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy ani haseł dostępowych do kont!

Szanowny Internauto! Jeżeli przeczytałeś tą informację, przekaz ją innym osobom w twojej rodzinie, okolicy. Przede wszystkim osobom starszym, zamieszkującym samotnie.