#GaszynChellenge - gnieźnieńscy policjanci wsparli leczenie Zosi - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

#GaszynChellenge - gnieźnieńscy policjanci wsparli leczenie Zosi

Data publikacji 17.06.2020

Akcja strażaków ochotników z Gaszyna #GaszynChallenge swoim zasięgiem już rozprzestrzeniła się na terenie całej Polski. Włączają się w nią kolejnie instytucje. Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz dzieci chorych na SMA lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje kolejne przynajmniej trzy osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

 

Do wykonania zadania gnieźnieńskich policjantów nominowały 3 instytucje: Straż Miejska w Gnieźnie, Zakład Karny w Gębarzewie oraz OSP w Mielnie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji oraz uczniowie klas o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego, na czele z insp. Przemysławem Kozaneckim, szefem gnieźnieńskich funkcjonariuszy przyjęli wyzwanie i przystąpili do zadania. Na placu komendy wykonali wspólnie 10 pompek i przekazali wsparcie na leczenie 5- miesięcznej Zosi Paczwa, podopiecznej fundacji siepomaga.pl. https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengezosia

Dzięki akcji #GaszynChellenge zostały już zebrane środki na leczenie 18- miesięcznego Wojtusia z Galewic. Ale pamiętajmy, że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie.

  • kilkadziesiąt uczestników na placu
  • kilkadziesiąt uczestników na placu robi pompki
  • kilkadziesiąt uczestników na placu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.99 MB)