Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

Data publikacji 02.07.2020

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się mieszkaniec Niechanowa, mieszkanka Gniezna, mieszkaniec gminy Witkowo i mieszkaniec Gniezna. Cała czwórka nie pozostała obojętna na sygnały świadczące o tym, że kierujący pojazdami, z którymi mają styczność, mogą być pod wpływem alkoholu. Mówimy o dwóch przypadkach w Trzemesznie i Witkowie, gdzie okazało się, że kierowcy mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

 

 

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Właśnie tak zachowali się w nocy z 27 na 28 czerwca 26-letni mieszkaniec Niechanowa i 27-letnia mieszkanka Gniezna. To oni ujęli nietrzeźwego 32-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Gniezno, jadącego w tym stanie citroenem. Kierujący pojazdem był agresywny, jak się okazało miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 28 czerwca br. w godzinach popołudniowych obywatelskie zatrzymanie miało miejsce na ulicy Gnieźnieńskiej w Witkowie. W tym przypadku czujnością wykazali się 28-letni mieszkaniec Gniezna i 41-letni mieszkaniec gminy Witkowo. To oni ujęli 60-letniego kierującego fiatem, który był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.