Podziękowania dla Pani Kasi, która udaremniła oszustwo - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Podziękowania dla Pani Kasi, która udaremniła oszustwo

Data publikacji 10.07.2020

Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki wspólnie z Zastępcą Burmistrza Trzemeszna Dariuszem Jankowskim i Przewodniczącym Rady Miejskiej w Trzemesznie Benedyktem Nitką podziękowali Pani Kasi, która pracuje w miejscowym banku za czujność i właściwą reakcję. Kobieta zapobiegła oszustwu na dużą kwotę pieniędzy, do którego mogło dojść na szkodę mieszkanki gminy Trzemeszno. Taka postawa obywatelska zasługuje na ogromne uznanie.

 

Dzisiaj (10.07.2020r.) Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie insp. Przemysław Kozanecki podziękował Pani Kasi - pracownicy banku za wzorową postawę obywatelską, dzięki której udaremniono próbę oszustwa bankowego.

W uroczystości udział wzięli Zastępca Burmistrza Trzemeszna Dariusz Jankowski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzemesznie Benedykt Nitka, kadra kierownicza z Komisariatu Policji w Trzemesznie, funkcjonariusze oraz dyrektor banku.

Jak informowaliśmy w środę, jedna z mieszkanek gminy Trzemeszno przelała nieznanej osobie podającej się za marynarza 11000 złotych, na które zaciągnęła kredyt. W tym tygodniu kobieta ponownie zgłosiła się do banku, tym razem próbując uzyskać kredyt w wysokości 75000 złotych. Pani Kasia, wykazując się spostrzegawczością, zorientowała się, że za chwilę może dojść do przestępstwa i zapobiegła mu.

Komendant wspólnie z innymi uczestnikami uroczystości podziękowali za pomoc i podkreślili, że taka obywatelska postawa zasługuje na ogromne uznanie.

 

  • komendant gratuluje pracownicy banku, która zapobiegła przestępstwu, obok policjant i dyrektor banku
  • kobieta i mężczyzna
  • kilka osób - policjanci i osoby cywilne na tle komisariatu policji