Tragiczny wypadek w Lednogórze - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Tragiczny wypadek w Lednogórze

Data publikacji 27.07.2020

Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło w Lednogórze. W jego wyniku na skutek odniesionych obrażeń w szpitalu zmarli dwaj młodzi pasażerowie. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do kierujących, by nie przeceniali swoich umiejętności i pod żadnym pozorem nie wsiadali do samochodu po wypiciu alkoholu.

 

W niedzielę, 26 lipca 2020 roku kilka minut po godzinie 3:00 w Lednogórze w gminie Łubowo doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 21-letni mieszkaniec gminy Łubowo kierując pojazdem marki Peugeot 307, od strony Gniezna w kierunku Poznania, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył nim w przydrożne drzewo.

Zarówno kierujący jak i dwaj pasażerowie, również mieszkańcy gminy Łubowo w wieku 17 i 19 lat z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Gnieźnie i Wrześni.

Przeprowadzone przez policjantów w szpitalu badanie 21-letniego kierującego wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, na skutek odniesionych obrażeń, w szpitalu w Gnieźnie zmarli dwaj pasażerowie peugeota.

21-letni kierowca, został przebadany przez lekarza w szpitalu we Wrześniu, a następnie gdy okazało się, że nie wymaga hospitalizacji decyzją prokuratora w Gnieźnie został zatrzymany i umieszczony w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych.

Czynności w tej sprawie trwają.

Policja pod nadzorem prokuratora ustala okoliczności i przyczyny wypadku.

 

Zwracamy się do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jednocześnie gnieźnieńscy policjanci apelują:  zbyt często niedoświadczeni kierowcy mają problem nie tylko z oceną sytuacji na drodze, ale nie potrafią też obiektywnie odnieść się do własnych umiejętności, zarówno w zakresie panowania nad pojazdem, jak i przewidywania konsekwencji ryzykownej jazdy. Wynika to z chęci współzawodnictwa, poszukiwania wrażeń, czy też imponowania rówieśnikom. Dlatego nie wolno przeceniać swoich umiejętności.

Każdy kierowca powinien również pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno wsiadać do samochodu po wypiciu alkoholu.

Przypominamy: macie jedno życie nie warto ryzykować!

 

  • widok drogi i auta, które uderzyło w drzewo. Na miejscu jest policja i straż pożarna