Tragiczny wypadek drogowy w Lednogórze - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek drogowy w Lednogórze

Data publikacji 04.04.2011

wypadek_w_lednogorze_1Gnieźnieńscy policjanci ustalają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło wczoraj o godz. 12.00 w miejscowości Lednogóra w gminie Łubowo. W wyniku zderzenia trzech samochodów: Renault Kangoo, Citroena C1 i Mercedesa Sprinter śmierć na miejscu poniósł pasażer Citroena 54-letni mieszkaniec Gniezna, a sześć osób zostało rannych.

 

 

 

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Kangoo, 27-letni mieszkaniec Izdebna jadąc z Poznania do Gniezna uderzył w tył samochodu marki Citroen C1, którym kierowała 63-letnia mieszkanka Poznania. W wyniku uderzenia citroen przemieścił się na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwległego kierunku pojazdem uprzywilejowanym - karetką pogotowia ratunkowego, kierowaną przez 49-letniego mieszkańca Gniezna.

W wyniku wypadku miejscu śmierć poniósł 54-letni pasażer citroena, a kierująca tym autem kobieta została przetransportowana Pogotowiem Lotniczym do szpitala w Poznaniu. Do szpitala trafił również kierowca karetki i czterech pasażerów.

Przez kilka godzin droga była nieprzejezdna, policja wprowadziła objazdy.

Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone na parkingu depozytowym.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. 

 

wypadek_w_lenogrze
wypadek_w_lednogorze_1