KPP Gniezno

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. 14-latka zgłosiła gwałt - teraz za głupi żart o jej losie zadecyduje sąd rodzinny

  14-latka wymyśloną przez siebie historią o rzekomym gwałcie spowodowała nie tylko mobilizację funkcjonariuszy ale i przeprowadzenie wielu zbędnych czynności, wykonanych nie tylko przez policjantów. Teraz autorka głupiego żartu może ponieść poważne, realne konsekwencje.

 2. Wysoka kara za złamanie zasad kwarantanny

  Karę administracyjną w wysokości 5 tysięcy złotych muszą zapłacić dwaj mieszkańcy Gniezna, którzy złamali zasady kwarantanny. Kara podlega natychmiastowej wykonalności z momentem doręczenia i powinna być zapłacona w terminie 7 dni. Za złamanie kwarantanny grozi obecnie nawet 30 tysięcy złotych grzywny.

 3. Za niezapłacony mandat możesz trafić do aresztu

  Unikając odbierania przesyłek poleconych z mandatem za przekroczenie prędkości, kierowca naraża się na zatrzymanie i kilka dni aresztu.

 4. Quady i crossy – policjanci i leśnicy kontrolują lasy

  W miniony weekend rozpoczęły się wspólne kontrole lasów przez funkcjonariuszy Straży Leśnej z Nadleśnictwa Gniezno i policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Działania te, o czym już pisaliśmy mają na celu zapobieganie popełnianiu wykroczeń związanych m.in. z nielegalnym poruszaniem się pojazdami silnikowymi ( quady i crossy ) po terenach leśnych, kłusownictwem, czy też kradzieżą drewna.

 5. I Zastępca Komendanta Powiatowego oddał hołd ofiarom zbrodni katyńskiej

  Z uwagi na trudną sytuację pandemiczną, w 81. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej, p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie kom. Mariusz Masłowski złożył kwiaty i zapalił znicz pamięci pod obeliskiem poległych policjantów w Parku Miejskim im. Gen. Wł. Andersa.

 6. Zaginął Szymon K. Poszukiwania zostały odwołane

  Informujemy, że zostało ustalone miejsce pobytu zaginionego 34-latka. Poszukiwania zostały zakończone.

 7. „Szanuj środowisko to nie śmietnisko”

  Denerwują cię śmieci w lesie i przy drodze? Każdy może pomóc. Wystarczy reagować. Można zgłosić dzikie wysypisko śmieci na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, albo wziąć udział w wyzwaniu zainicjowanym przez gnieźnieńskich policjantów pod hasłem „Szanuj środowisko to nie śmietnisko”. Dołączysz ???

 8. Znaleziono ciało w stawie

  Do tragicznego w skutkach odkrycia doszło w poniedziałek, 5 kwietnia 2021 roku około 16:20 w Łubowie. Na miejsce została wezwana policja i strażacy. W stawie zostało odnalezione ciało mężczyzny. Ciało 32-latka decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji.

 9. Wypadek z udziałem nurka w Skorzęcinie

  5 kwietnia 2021 roku nad Jeziorem Niedzięgiel doszło do wypadku z udziałem nurka. Mężczyzna po nurkowaniu nie wypłynął na powierzchnię. Po odnalezieniu został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Policjanci z Witkowa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słupcy prowadzą śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności i przyczyny śmierci nurka. Przestrzegamy, że woda, nawet ta najspokojniejsza, może okazać się niebezpiecznym żywiołem.

 10. Areszt dla sprawcy pobicia

  Na 3 miesiące tymczasowego aresztu trafił sprawca pobicia 44-letniego kobiety. 38-latka bez stałego miejsca zamieszkania zatrzymali policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego na miejscu zdarzenia. Następnego dnia pobita kobieta zmarła w szpitalu.