Potrącenie pieszej w Gnieźnie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Potrącenie pieszej w Gnieźnie

Data publikacji 11.03.2021

Wczoraj w Gnieźnie doszło do potrącenia kobiety na przejściu dla pieszych. Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla innych... Warto, aby każda ze stron- zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi, zachowali szczególną ostrożność na drodze.

 

 

W dniu 10 marca 2021 roku, około godziny 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Moniuszki z Warszawską doszło do nieszczęśliwego wypadku. Policjanci pracujący na miejscu ustalili uczestników oraz świadka zdarzenia.

Jak wynika z zebranych wstępnie informacji, doszło do potrącenia 59-letniej mieszkanki Gniezna, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Fordem Galaxy, który brał udział w zdarzeniu kierował 69-letni gnieźnianin. Zarówno piesza jak i kierujący byli trzeźwi.

59-latka, z miejsca zdarzenia została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Doznała obrażeń między innymi w postaci złamania nogi, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy.

Policjanci wykonali więc oględziny oraz sporządzili niezbędną dokumentację procesową. Kierującemu samochodem zatrzymano też prawo jazdy w związku z podejrzeniem spowodowania wypadku drogowego. Szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prowadzonego postępowania.

Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych. Kierujący powinien ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który znajduje się na przejściu. Dlatego istotne może okazać się zmniejszenie prędkości przed tym miejscem oraz zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Warto też dodać, aby piesi podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamiętali o obserwacji pojazdów. Warto przemyśleć, czy kierowca może ich w porę dostrzec i zareagować. Cóż z tego, że jako pieszy mamy pierwszeństwo na wyznaczonym przejściu, jeśli jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie mamy żadnej ochrony przed uderzeniem. Przy potrąceniu przez samochód z łatwością możemy więc doznać obrażeń lub co gorsza stracić życie.

Dlatego warto, aby o bezpieczeństwo w rejonie przejść dla pieszych zadbały obydwie strony- zarówno kierujący, jak i piesi.