Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 24.03.2021

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący nissanem, który przemieszczał się po ulicach osiedla Grunwaldzkiego. Mężczyzna na ulicy Wiosny Ludów został ujęty przez kobietę, która była świadkiem zdarzenia i uniemożliwiła nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie jazdy oraz powiadomiła Policję.

 

We wtorek, 23 marca 2021 roku około godz. 20.30, dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Wiosny Ludów w Gnieźnie, doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierującego. Zgłaszająca powiedziała przybyłym na miejsce policjantom drogówki, że miała podejrzenie, że kierowca nissana znajduje się pod wpływem alkoholu, dlatego zajechała mu drogę i wyjęła ze stacyjki kluczyki.

Badanie stanu trzeźwości 46-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód został przekazany wskazanej przez niego osobie.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Poinformuj Policję. Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie.