Pracownicy okradali swojego pracodawcę - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Pracownicy okradali swojego pracodawcę

Data publikacji 25.03.2021

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie wspólnie z policjantami operacyjnymi z Gniezna zatrzymali dwóch mężczyzn i dwie kobiety, którzy okradli swojego pracodawcę. 34-latka, 55-latka i 26-latek zostali zatrzymani w miejscu pracy, czwarty 29-letni sprawca został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Łączna wartość skradzionych preparatów do cieląt wyniosła 17 tysięcy złotych. Za kradzież grozi im nawet do pięciu lat więzienia.

 

W dniu 22 marca 2021 policjanci z komisariatu w Trzemesznie otrzymali zgłoszenie od przedstawiciela jednej z firm z gminy Trzemeszno o kradzieży preparatów do cieląt. Jak oszacował ich wartość to 17 tysięcyotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Trzemeszna i Gniezna.

Po wykonaniu czynności na miejscu zdarzenia, przesłuchaniu świadków, przeprowadzeniu oględzin i zabezpieczeniu śladów i monitoringu ustalili dokładny przebieg zdarzenia.

Okazało się, że to pracownicy pokrzywdzonej firmy postanowili uszczuplić zapasy właściciela.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali na terenie firmy 3 podejrzewane osoby: dwie kobiety w wieku 33 i 55 lat oraz 26-letniego mężczyznę. Czwartego, 29-letniego mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali w miejscu zamieszkania. Zabezpieczono część skradzionych preparatów.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży.

Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

  • worki w kolorze niebieskim