Zapraszamy na wystawę z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapraszamy na wystawę z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej

Data publikacji 17.06.2019

Komenda Powiatowa w Gnieźnie serdecznie zaprasza na wystawę, która jest prezentowana na gnieźnieńskim rynku z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Jest ona w całości poświęcona funkcjonariuszom powiatu gnieźnieńskiego.

 

W dniu 16.06.2019 r. oficjalnie otwarto wystawę upamiętniającą funkcjonariuszy, którzy na terenie powiatu gnieźnieńskiego pełnili służbę w latach 1919-2019. Jest ona poświęcona przypadającej na ten rok okrągłej rocznicy powstania Policji Państwowej. Z tej okazji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przygotowali dla wszystkich zainteresowanych ciekawe materiały związane z działalnością gnieźnieńskiej policji. Zebrane materiały – fotografie, kroniki a także informacje jak zmieniała się policja przez 100 lat dotyczą funkcjonariuszy, którzy urodzili się na terenie powiatu gnieźnieńskiego lub skierowała ich tutaj potrzeba służby.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu wystawy Panu Rafałowi Wichniewiczowi, a także rodzinom funkcjonariuszy Policji Państwowej, Milicji Obywatelskiej oraz Policji za udostępnienie fotografii, dokumentów i innych pamiątek. Na potrzeby niniejszej wystawy wykorzystano również materiały (zdjęcia, dokumenty, opisy) pochodzące z Archiwum Państwowego w Poznaniu, Archiwum Państwowego w Poznaniu Oddział w Gnieźnie, Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Regionalnego w Trzemesznie, "Tajemnice Gniezna" aut. T. Tomkowiak (2009). Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Gnieźnie dziękujemy za użyczenie monitorów na cele wystawy.

Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową lekcję historii zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe.

 

  • kostki ze zdjęciami
  • starosta, prezydent i komendant oglądają wystawę
  • starosta, prezydent i komendant oglądają wystawę
  • mieszkańcy oglądają wystawę
  • policjant i dwóch mężczyzn przy monitorze